Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Doporučená výbava na Fotovandry

Nemějte strach, že musíte být vlastníky šíleně drahých znakových fotoaparátů a rozličných objektivů a filtrů.

Záměrem našich FotoVandrů je přivést vás na chuť k vášni zvané focení. K tomu vám bude stačit i obyčejný kompaktní fotoaparát s kreativní zónou, neboli tou částí, která se nazývá v návodech Manual  a zoomem již pětinásobným. 

Strach nemusíte mít ani z finanční náročnosti na pořízení takovéhoto fotoaparátu. Dobré foťáky dnes pořídíte již od ceny 5tis. Kč bez daně.

Přesto si to neodpustíme a přeci jen konstatujeme, že digitální zrcadlovka s výměnnými objektivy a s velkým ohniskovým rozsahem (24 mm – 200 mm a více) je volbou nejlepší. Pokud není k dispozici zrcadlovka s výměnnými objektivy, volte - jak jsme již psali - raději přístroj s pevným sklem nebo s 12ti násobným zoomem. Stativ je v krajině samozřejmostí.

Rádi bychom večer vaše práce promítali a probrali mezi sebou, proto se raději přikláníme k této technice. Film nechceme nikomu zakazovat, jen se pak ochudíte o diskusi nad vlastní tvorbou. Po cestě nelze filmy zpracovat a vyrobit pozitivy. V případě fotografování na film je dobré vzít si sebou i ČB filmy. Lepší jsou méně citlivé a jemnozrnné filmy. Dobrý je pak i větší formát filmu.

Pro záznam odkud přesně byla fotografie pořízena doporučujeme GPS modul umožňující záznam trasy do vlastní paměti s možností exportu do PC. Součástí ceny zájezdu je totiž program Zoner Photo Studio umožňující prostorovou rekonstrukci snímku, odkud byl pořízen.

Výše zmíněná technika je samozřejmě pouze doporučená. Pěkné fotografie se dají nafotit i jednoduchými kompakty. Důležité je fotit s tím, co umíte ovládat.

Z věcí, které se k foťákům přibalují, doporučujeme databanku, kde si můžete prohlížet a ukládat pořízené snímky. Při cestách po Evropě místo databanky doporučujeme notebook (na vlastní nebezpečí), abyste si při cestě mohli na svém notebooku spolu s námi potrénovat zpracování fotografií v programu Zoner Photo Studio, který je součástí každého FotoVandru.

Svoji plánovanou techniku nám prosím sdělte při přihlášení.

 

 

Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta