Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Proč s námi

Slovo fotografa a zakladatele společnosti FotoVandr.cz

Radka Burdy, člena České federace fotografického umění

Dobrý den.

Každý rok si každý z nás pořádá své výpravy či dovolené. A většina z nás při nich zachytává své zážitky prostřednictvím fotografií. Víme, že nejsme špičkoví profesionální fotografové. Dokonce spíše naopak. Pro většinu z nás je to „jen” koníček a radost. Jenže právě proto máme proti profesionálům svoji neuvěřitelnou výhodu: nejsme nejen podřízeni výběru tématu, ale ani diktátu jak fotit. Naší výhodou je naprostá svoboda. Svoboda nafotit co chceme, svoboda jak chceme. Díky tomu jsou naše oči bystřejší než oči starých lišáků.

Ne každý z nás podniká fotoexpedice. Přesto na svých cestách používáme fotoaparát jako svůj nejintimnější deníček zaznamenávající místa, kudy jsme prošli, naše nejbližší, ale i naše pocity. A chceme a toužíme se podělit o svůj deníček i s ostatními. Přenést a sdělit své – do papíru vtisknuté – pocity a zážitky také ostatním. Najednou zjišťujeme, že naše fotografie musí být víc než jen fotografiemi pro nás. Že musí v sobě nést i emoce a umět je předat ostatním. Proto si říkáme, co ještě je potřeba, aby „to” v těch fotografiích bylo. Někdy nám chybí jen lepší práce se snímkem: třeba větší ostrost fotky nebo detail tváře, kterou ruší okolí a kterou by stačilo jen trochu oříznout. Jenže my nevíme, jak na to. Avšak většinou by nám stačilo jen nebýt do hor přivezeni v pravém poledni, kdy slunce stojí nad hlavou a vypaluje barvy do černé. Prostě přijet až v tom nádherném, měkkém, podvečerním světle, které kouzlí nezapomenutelné krajiny.

Fotografie je trocha umění a kupa řemesla. A pro fotografie z cest to platí obzvláště. Dobrá fotografie z cest je hlavně čekáním – třeba nekonečným – na správné světlo a posléze dobře upraveným záznamem do závěrečného tvaru. Všechny věci je možné a nepříliš složité se naučit. Výborné fotografie umí vykouzlit i nejobyčejnější kompakt, když víte jak fotit. Opravdu mnohdy stačí jen maličko. Právě z těchto důvodů jsme se rozhodli uspořádat ve spolupráci s americkou organizací PhotoMound.com několik fotoexpedicí – výprav, které jsou podřízeny cestování za světlem. Cestování za neobyčejnými fotkami. Výukové výpravy jak a kde takovéto fotografie pořizovat. Fotoexpedice, kde si hned na místě budete moci vyzkoušet nabyté zkušenosti. Jsem bytostný nepřítel kursů se školitelem, který na tabuli vysvětluje a poučuje. Jsem nepřítel učeben, kde po dvou hodinách šmahem vznikne 100 fotografů. Prostě tomu nevěřím. Fotografování je řemeslo, diskuse, vzájemné obohacování a dlouhá cesta pokusů. Z toho důvodu mám rád malé party, v nichž je slyšet každý hlas. Chci vás vzít v našich fotoexpedicích rovnou do boje. Vím, že cestování v miniskupinkách je dražší než cesty velkokapacitními autobusy. Jenže jen takováto malá parta se může dohodnout a zůstat v soutěsce na úchvatný západ slunce a pořídit záběry, které zůstanou. A jen takováto malá skupinka si může večer navzájem okomentovat své vzniklé fotografie.

Oč tu tedy běží? Pořádáme fotocesty jako cesty minibusem v skupince 5-8 lidí s jedním členem České federace fotografického umění. On je tím, který má za úkol vám vysvětlit všechny ty zásady, které v kursech za tisíce učí. Zásady kompozice, zásady expozice, zásady práce se světlem a stovky dalších zásad. To on vám vysvětlí, jak své snímky posléze upravovat v počítači v programu Zoner Photo Studio, jak k snímkům přidávat rámečky, ořezávat je a další triky. Jenže to je jen jedna část. Jeho hlavním úkolem je usměrňovat a posunovat vaše vlastní focení. Protože pravými tvůrci fotoexpedice jste vy. To vy budete vést nekonečné diskuse při večerním promítání svého denního díla, to vy můžete měnit program podle sluníčka, mlhy a deště. Účelem těchto výprav je totiž zejména tvořit dobré fotografie. Takové, které si přivezete domů a budou jim rozumět i ti, kteří s vámi nebyli. I proto jako dárek dostanete dvanáctiměsíční kalendář složený z vašich fotek a program pro úpravu fotografií Zoner Photo Studio.

Proto jsme naše fotoexpedice pro vás připravili. Jsou určeny těm, kteří ve fotografování chtějí výš, jako i těm, kteří jezdí „za fotkami”, a tak jsou pro ně běžné zájezdy těsné.

Nezávazná objednávka fotozájezdu

Jméno:
Email:
Počet osob:
Termín:
Poznámka:
Potvrzovací kód:
Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta