Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Etiopie islámská, aneb putování za básníkem Arthurem Rimbaudem

Výlet na východ od Addis Ababy za silným a strhujícím vodopádem v Národním parku Awash, kolem hrdých a nepoddajných Afar people až do centra Islámské komunity, do opevněného městečka Harar. Poznáte kouzlo a malebnost města, které si oblíbil v posledních letech před smrtí básník Artur Rimbaud Nadýcháte se ostrova islámské víry, která zde staletí žije v sepětí s kulturou křesťanskou.
Navštívíte neodolatelné představení při kterém stydne krev - krmení hyen čerstvým masem podávaným ústy. A snad ještě o trochu více proniknete do této úchvatné země jménem Etiopie. 

Fotogalerie: Putování muslimskou částí Etiopie

1. den:
Prohlídka hlavního města Addis Ababa. Procházka po centru hlavního města, návštěva Etnografického a Národního muzea s kostrou nejstaršího afrického předka – známé kostry Lucy. Odpoledne odjezd na tržnici Merkato – největšího afrického trhu, kde si můžete koupit vše, kátem počínaje až po své vlastní stádo ovcí konče. Nocleh v Addis Ababě. Téma: Městská a reportážní fotografie.

2. den: Ranní odjezd do Akaki. Bude-li Bůh milostiv a cesta bude sjízdná, svezeme se koňskými povozy (nazývanými gari) přes mokřiny osídlenými vzácnými ptáky až k malým vodopádům. Odpoledne návštěva městečka Debre Zeyit s unikátními jezery, které se vytvořily v kráterech po pádu meteorů (v případě nesjízdnosti trasy k vodopádům bude věnováno návštěvě kráterů více času).  Nocleh v Debre Zeyit. Téma: Krajinná fotografie. Portréty lidí.

3. den:
ejezd do oblasti Národního parku Awash. Odpoledne návštěva nádherného jezera Beseka s volně žijícími krokodýli na jeho břehu. Západ slunce nad jezerem Beseka je úchvatný. Ubytování v městečku Metahara.

4. den: Ranní návštěva trhu s hrdými a nepokořenými Afary. Dopolední návštěva Národního parku Awash. Nekonečná savana před námi skrývá kromě impozantního vodopádu na řece Awash také více jak 150 metrů hlubokou soutěsku. Sázet budeme opět na štěstí a pokusíme se spatřit zvířata zde ukrytá jako alespoň trochu namátkou: oryxe, dik-diky, kudu, šakaly či gazely. Ubytování v městečku Awash Saba. Téma: Krajina a volně žijící zvěř.

5. den: Přesun do Hararu, spirituálního centra Islámské kultury v této části Afriky. Čarovné, opevněné město jako z pohádky Tisíce a jedné noci. Místo, kde mnohá dětská léta strávil Ras Tefari, později pod jménem  Haile Selassie nejznámější habešský císař. Místo posledních let básníka Rimbauda ukrytého zde po útěku z Evropy. Místo, které bylo dlouho pro Evropany neznámé (první Evropan navštívil Harar teprve roku 1855). Večer návštěva pověstmi opředeného muže Hyena man krmícího dravé šelmy. Téma: Fotografování architektury. Lidské hemžení.

6. den: Brzy ráno návštěva proslulého hararského trhu s kořením a hned ráno poté přesun až za Addis Ababu k okraji vulkanického kráteru Wenchi (pozor, cesta je velmi dlouhá a možná se nepovede a budeme muset zůstat v Addis Ababě, i když by to byla škoda). U kráteru se nám nabídne obdivuhodný jak západ slunce, tak i jeho východ. Lahůdka pro fotografy. Ubytování přímo u římsy kráteru v jednoduchých tukuls.

7. den: Focení východu slunce z římsy kráteru. Pronájem gari- koňského povozu na výlet do dna sopky spojený s výletem lodičkou na místní klášter. Návrat do Addis Ababy, odlet. Téma: Východ slunce.

Zájezd je možný si zkombinovat se zájezdy:
Etiopie a Simienky, aneb trek po nejkrásnějších horách Afriky
Etiopie, aneb staří křesťané (Severní historická cesta)

Cena zahrnuje: přítomnost fotografa po celou dobu zájezdu, kursovné (základy fotografování a úpravy fotografií v PC) 4.000 Kč, ubytování v jednoduchých hotelích, dopravu minibusem, gari k přehradě, spropitné pro hyena mana.

Cena nezahrnuje: letenku, pojištění, vstupné do památek, stravování, spropitné pro řidiče, vízum (lze zakoupit na letišti).
Dodatkové platby: kilometry najeté nad rámec akce: 2 Kč/km/os., refundace ubytování: 10 EUR

Náročnost zájezdu: Každý zdravý člověk může zájezd absolvovat. Doporučujeme očkování proti žluté zimnici.

Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6.

Termín Cena programu Cena letenky Min. počet osob

1.5. - 10.5.

19.990 Kč

15.000 Kč *)

6

15.7. - 22.7. **)

19.990 Kč

15.000 Kč *)

6
2.10. - 11.10.
19.990 Kč15.000 Kč *)6

*) cena zahrnuje letištní taxy a je to cena orientační (bude upřesněno při objednání)
**) (pozor, v tomto termínu jde o zájezd v období dešťů, tedy jde více o zážitky fotografické, než cestovatelské. Je také možné, že bude nutné zájezd upravovat na základě aktuální situace. Na druhou stranu je déšť velkou fotovýzvou.)

Proč s námi: naše zájezdy jsou organizovány jen pro skutečně malý počet cestovatelů. V našich minibusech můžete najít maximálně 12 pasažérů, není ale neobvyklý počet jen šesti osob. Organizace expedice je vždy orientována výhradně na maximální sumu zážitků, běžné turistické zastávky v továrně na koberce nebo caffee-break u nás nenaleznete. Nezanedbatelnou výhodou našich malých skupin je samozřejmě operativnost  při možných změnách či odchylkách od programu, jako jsou zejména zastávky na focení, které se ve velkých skupinách vlastně vůbec nedají zrealizovat. 

Autor fotografií:  Radek Burda, www.fotovandr.cz


Nezávazná objednávka fotozájezdu

Jméno:
Email:
Počet osob:
Termín:
Poznámka:
Potvrzovací kód:
Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta