Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Etiopie křesťanská, aneb staří křesťané (téma: Lidé a jejich krajina)

Během zájezdu poznáte starou silnou křesťanskou kulturu, omračující skalní chrámy, nejfotogeničtější hory Afriky a nádherné obyvatele. Tady Bůh stvořil ráj.

Fotogalerie: Severní historická cesta, Etiopské velikonoce, Slavnost Meskel

1. a 2. den: Přejezd minibusem z Addis Ababy k jezeru Hayk. Věřím, že budeme mít štěstí a navštívíme místní trhy. Pokud budeme mít štěstí ještě o kousek více, podaří se nám spatřit stádo volně žijících opic: Gelada baboon. Ráno návštěva chrámů a focení úsvitu u jezera. Přejezd krajinou s večerním příjezdem do Lalibely. Téma:
Ranní slunce ve fotografii. Tváře v dokumentu.

3. den: Zázrak jménem Lalibela. Světově proslulé křesťanské poutní místo a etiopská hlavní turistická atrakce: jedenáct skalních chrámů z červeného tufu, pocházejících ze 13.století. Africké křesťanské kultovní místo, které sem dodnes přivádí tisíce věřících.Ranní návštěva chrámů a odpoledne chrám ve tvaru kříže: Bet Georgis. Ranní mše, zážitek, který vás dostane. Téma:  Emotivní fotografie. Portréty lidí.

4. den: Přejezd do Gonderu po staré čínské silnici přes bývalé hlavní město Debre Tabor. Zastávka na nafocení ojedinělého skalního útvaru, dominanty vévodící celému okolí poblíž Weroty. V podvečer snad ještě stihneme návštěvu kostela Debre Birhan Selassie s unikátně zdobeným stropem známým snad z každé publikace o Etiopii. Téma: Travel foto.

5. den: Gonder. Ranní prohlídka Fasilidesova hradu – opevněného komplexu hradů s portugalskou i indickou kulturou. Návštěva Fasilidasových lázní a vesnice Wolleka, před vysídlením bývalého centra Etiopského judaismu. Nocleh  v Bahir Daru. Téma: Fotografování architektury. Krajinná fotografie.

6. den: Brzy ráno projížďka lodí po jezeře Tana po nejznámějších a okouzlujících starobylých křesťanských chrámech. Věřme opět ve své štěstí a doufejme, že spatříme mnichy, obývající tyto chrámy, při jejich motlitbách. Odpoledne v jednu hodinu přejezd k vodopádu Tiss Isat na Modrém Nilu (50 m výška, 400 m šířka, druhý největší v Africe) s kamenným Portugalským mostem. Nocleh v Bahir Dar.

7. den: Cesta minibusem do Addis Ababy přes neskutečně impozantní soutěsku vyhloubenou Modrým Nilem porovnatelnou s americkým Grand Canyonem (výškový rozdíl u této soutěsky činí 1.300m a my ho budeme překonávat drápáním se po obou svazích), odlet.
Téma: Krajinná fotografie.

Zájezd je možný si zkombinovat se zájezdy:
Etiopie a svět islámu, aneb vzrušující hyena man
Etiopie a Simienky, aneb trek po nejkrásnějších horách Afriky

Cena zahrnuje: přítomnost fotografa po celou dobu zájezdu, kursovné (základy fotografování a úpravy fotografií v PC) 4.000 Kč, program Zoner PS XPress s mapami ČR (2x CD) 1.090 Kč, 12 měsíční kalendář z vašich fotek 990 Kč, ubytování v jednoduchých hotelích, dopravu minibusem.

Cena nezahrnuje: letenku, pojištění, vstupné do památek, stravování, spropitné pro řidiče, vízum (lze zakoupit na letišti).

Dodatkové platby: kilometry najeté nad rámec akce: 2 Kč/km/os., refundace ubytování: 10 EUR


Náročnost zájezdu:
Každý zdravý člověk může zájezd absolvovat. Okolí jezera Tana je sice malarická oblast, zařazená však jen do pásma „low risk area“, stačí tedy běžná opatrnost. Doporučujeme jednorázové tablety. Z očkování pak žlutou zimnici.

Minimální počet osob: 8

Proč s námi: naše zájezdy jsou organizovány jen pro skutečně malý počet cestovatelů. V našich minibusech můžete najít maximálně 12 pasažérů, není ale neobvyklý počet jen šesti osob. Organizace expedice je vždy orientována výhradně na maximální sumu zážitků, běžné turistické zastávky v továrně na koberce nebo caffee-break u nás nenaleznete. Nezanedbatelnou výhodou našich malých skupin je samozřejmě operativnost  při možných změnách či odchylkách od programu, jako jsou zejména zastávky na focení, které se ve velkých skupinách vlastně vůbec nedají zrealizovat.

Termín Cena programu Cena letenky Min. počet osob

24.4. - 3.5.

19.990 Kč

15.000 Kč *)

6zájezd organizován na Etiopské velikonoce***)

8.7. - 15.7. **)

19.990 Kč

15.000 Kč *)

6
24.9. - 4.10.

20.990 Kč

15.000 Kč *)

6
zájezd organizován na Meskel***)

*) cena zahrnuje letištní taxy a je to cena orientační (bude upřesněno při objednání)
**) (pozor, v tomto termínu jde o zájezd v období dešťů, tedy jde více o zážitky fotografické, než cestovatelské. Je také možné, že bude nutné zájezd upravovat na základě aktuální situace. Na druhou stranu je déšť velkou fotovýzvou.)
***) Zájezdy jsou organizovány tak, abychom mohli navštívit nejdůležitější jejich svátky - Velikonoce a Meskel na posvátném místě v Lalibele (podzimní zájezd je o den delší v Lalibele právě s ohledem na probíhající slavnost Meskel)


Nezávazná objednávka fotozájezdu

Jméno:
Email:
Počet osob:
Termín:
Poznámka:
Potvrzovací kód:
Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta