Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Hlavní město


Široké ulice lemované stromy, jemná architektura, příjemné celoroční podnebí činí etiopské hlavní město Addis Abebu (anglicky Addis Ababa)  atraktivním místem k návštěvě. Je to město plné překvapení, které se vyznačuje pozoruhodnou rozmanitostí a kontrasty. Addis Abeba je plná útulných espresso barů a cukráren připomínajících Řím a města ve Středomoří. Jeho rušný trh, největší v celé Africe, je barevnou upomínkou na tradiční způsob života. Místní obyvatelé, jejich účesy a pestrobarevné látky, hlasitá národní hudba linoucí se z kaváren nebo obchody plné aromatického koření, které je nezbytnou součástí místních ostrých jídel, stejně jako vůně kávy a kadidla v ulicích, tvoří unikátní etiopskou koláž.

Pod dominantními, 3000 metrů vysokými horami Entoto na severu se etiopské největší město rozrostlo ohromující rychlostí, zvlášť když uvážíme, že vzniklo jen před o málo více než sty lety. Dnes se rozkládá na území více než 250 čtverečních kilometrů, na mnoha zalesněných svazích, které protínají rychle tekoucí potoky. Navzdory blízkosti rovníku je podnebí mírné, což je způsobeno nadmořskou výškou, která z Addis Abeby činí třetí nejvýš položené hlavní město světa.

Fotogalerie hlavního města Addis Abeby

Addis Abeba byla ve skutečnosti “založena” roku 1886, kdy choť císaře Menelika II, královna Taitu, požádala svého manžela o pozemek, na kterém hodlala postavit dům, který by byl na úpatí pohoří Entoto, kde Menelik v té době tábořil. Tato úrodná oblast s horkými prameny byla pro císaře oblíbeným místem, kde s královnou a mnohými dvořany trávil na cestách většinu svého času. V témže roce královna Taitu dala tomuto místu i jeho budoucí jméno: Addis Ababa - v amharštině “Nová květina”.

Addis Abeba je nepopiratelným hlavním africkým diplomatickým centrem s více než stovkou velvyslanectví a konzulárních úřadů. V hlavním městě má své zastoupení každá z mnoha etnických skupin této země, stejně jako velký počet cizinců ze všech koutů světa. Amharština je jediným známým africkým jazykem s vlastní písemnou podobou a mluví se jí jak na většině území Etiopie, tak v hlavním městě.

Zajímavým místem k návštěvě je Národní muzeum, ve kterém naleznete Lucy, a kde se nachází kompletní soubor fosilních a jiných archeologických vykopávek starých až 3,2 milionu let. Spolu s královskými artefakty a obrazy tvoří expozice velmi atraktivní celek, který si žádný turista nenechá ujít. Národopisné muzeum, nacházející se v bývalém zámku Salon, sloužící dnes jako Addisabebská Univerzita, vám umožní objevovat a zkoumat různé kulturní hodnoty, zvyky a také hudební nástroje z různých kmenů této země. K návštěvě láká i Katedrála Svaté Trojice, která je místem odpočinku pro posledního etiopského krále a jeho rodinu. A samozřejmě nezapomeňme na Merkato, největší a velkolepý trh pod širým nebem v Africe.


Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta