Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Nejčastější dotazy

Jak je to s bezpečností v této zemi?

Etiopie je nesmírně klidná a bezpečná země. Je to o to víc s podivem, že okolo jsou země, které jsou plné nestability až násilí. Namátkou: Somálsko, Sudán, ale v poslední době i Keňa se svými bojůvkami.

Skutečně není třeba se bát. Násilí v této zemi chybí naprosto, ale velmi omezené jsou i drobné pouliční krádeže. Samozřejmě to neznamená, že po zemi můžete chodit s otevřenou kabelkou, ale opravdu stačí jen běžná opatrnost. Z našich mnohých návštěv této země máme pocit, že je tu bezpečněji než u nás doma.

Bojím se nízké úrovně ubytovacích a stravovacích služeb. Co mi k tomu můžete říci?

Etiopie je velmi chudá země. Patří dokonce k světově nejchudším zemím. Přesto se nemusíte obávat. Hotely v této zemi mají přijatelný turistický standard (a někde najdete i hotely velmi komfortní jako například v Addis Ababě, Lalibele, či Arba Minch). Stejné je to i s jídlem. Jídlo je zde velmi rozmanité, velmi chutné a pokud si budete přát, na většině míst dostanete i evropskou kuchyni. S vyjímkou míst velmi rurálních, jako je jih, nebo třeba Simienky. Ale to je samozřejmé.

Je do Etiopie nutné vízum?

Ano. Výhodou ale od počátku roku 2008 je ten fakt, že ho dostanete při příletu na mezinárodním letišti v Addis Ababě. Cestovatelé, kteří přicházejí do země po vlastní ose z jiných krajin (obvykle Keňi) si bohužel o vízum musí zažádat dopředu. Ambasáda pro Českou republiku je v Berlíně.

Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta