Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Radek Burda Ocenění / Awards

Ocenění v soutěžích není cílem. Přesto každého, kdo takové ocenění obdrží, potěší. Je dobré ho nepřeceňovat, protože skvělých fotek se každý den narodí na stovky. Na druhou stranu; snad také taková ocenění znamenají kus dobré odvedené práce. Snad.
Radek Burda - Ocenění / Awards:

2010:
únor: shortlist (10 nejlepších fotografů) v prestižní mezinárodní soutěži Sony World Photography Awards za cyklus "Žijeme v IKEA", kategorie Advertising - Professional.(výběr z tiskové zprávy)

Úspěch tohoto prakticky neznámého solitéra české fotografie spočívá především v tom, že právě kategorie Reklamní fotografie je obvykle zastoupena pracemi, které vznikaly ve vysoce profesionálních produkcích s vysokými rozpočty a s početnými štáby a světelným parkem a tlakem na maximální kreativitu. Práce Radka Burdy je v tomto ohledu zcela jiná, outsiderská a s výše uvedeným způsobem zcela v rozporu. Jeho cyklus vznikl zcela bez jakéhokoli štábu, profesionálních modelek, světel a tučných rozpočtů, zcela mimo tyto velké produkce. Jeho série je tedy v této soutěži - dalo by se říci – jistým zjevením a trochu připomíná starého dobrého Honzu v boji s drakem. Ostatně na dotaz, jak si cení uvedení na tomto shortlistu, odpověděl Radek Burda takto:


„Je to jako jako dát v nastavení gól z penalty. Hlavou a Oliveru Kahnovi.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2009:

únor: 2.cena v mezinárodní soutěži The Color Awards (oceněn jako jediný Čech), kategorie Photojournalism
(Editorial HIV - Road to Perdition), přehled vítězů zde (zdroj: http://www.thecolorawards.com)
(v porotě byly účastny takové osobnosti jako: CHRISTIE'S, Laura Paterson, Department of Photographs (NY), GETTY IMAGES, Amy Steigbigel, Director of Photography (NY), NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL, Christos "Stos" DeVaris, VOGUE.COM UK,  Nicole Frankel, Senior Picture Editor, FOX BROADCASTING COMPANY (LA), Diane Cooper, Senior Director, Photo Publicity)květen: přijetí dvou fotografií do asi nejslavnějšího fotografického festivalu konaného na severoamerickém kontinentě,
do New York Photo Festival: http://www.nyphotofestival.comčerven: celkem tři Čestná uznání v uznávané mezinárodní soutěži Px3  za soubory From Mumbai to Kerala (zde), Iran. People from Axis of Evil (zde) a Soccer' Hope (zde)
(v tom samém ročníku obdržel cenu za třetí místo Oded balilty, držitel World Press Photo a mezi Čestnými uznáními byly skvělé práce. Takže panu RB to přejeme.)
zdroj: www.Px3.frčerven: Finálová účast ve Photographer´s Forum Magazine. Oceněné foto bylo otištěno v publikaci "Best of Photography 2009".
 


červenec:
Foto B.O. vybráno mezi 120 díly od fotografů ze 44 zemí a vystaveno po dva měsíce v galerii HO.ST. v Londýně.
Fotka publikována ve sborníku, který z této výstavy vzešel a tři klienti si ji z limitované velkoplošné série koupili. Za slušnou cenu.
Radek Burda se zúčastnil zahajovací vernisáže a užil si ji. Z Čech se prezentoval jako jediný autor. Fotky z vernisáže naleznete zde.
(prestížní a celosvětově uznávaná společnost Foto8 zastupuje mimojiné Vanessu Winship, které vydalo ve formě knihy asi nejslavnější její kolekci: Sweet Nothings. Sweet Nothings loni a letos válcuje veškeré světové soutěže.)Praha ovšem není blbej, provinční Londýn, takže i když Obama dostal Nobelovu cenu, nepodařilo se fotku RB udat v žádném vydavatelství. Ani v občasníku "Uletěly včely" vydávaném spolkem českých včelařů. Z té doby se traduje vyhlášená věta:
Víte, kdo je slavnější než Barack Obama? Gábina Partyšová.Vyštípala ho z titulní obálky.


zdroj: www.Foto8.com (v sekvenci snímků z vernisáže a velké fototrachtace naleznete i snímky od RB)
vybrané a vystavené práce vybrané Foto8 a vystavené v HO.ST. galerii: odkaz zde

září: Fotka kubánské rodiny uspěla v celosvětové soutěži a byla vybrána do kalendáře společnosti People&Planet.


říjen: Focení portrétu slavné španělské tanečnice Flamenca Any Calí - pro presentaci na jejím webu


listopad: Fotografie z cyklu "Fassika - Etiopské velikonoce"  se stala Fotkou měsíce na serveru britských kreativců: www.creativematch.com.

 
prosinec: Fotografie z cyklu "Žijeme v IKEA" se dostala na shortlist mezinárodní soutěže časopisu
British Journal of Photography, Londýn---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2008:
2.cena
v mezinárodní soutěži PhotoAwards, kategorie Sport (Editorial Soccer Hope)
zdroj: www.photoawards.com, přehled vítězů zde
(ve stejném roce v téže soutěži vyhrála i legenda fotografie Justin Maxon se svym emotivním fotoeditorialem Mui and Pha a do síně slávy byl uveden Josef Koudelka)---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2007:

4.cena
v soutěži National Geographic (fotka Tanečník)

 
Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta