Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Radek Burda Životopis

   
Radek Burda

(Fotí témata, která hýbou dnešním světem a snaží se fotit tak, aby to svět bavilo. Píše články proto, aby to lidi bavilo číst a snad to lidi baví číst. Pořádá výpravy, protože doufá, že jeho výpravy jsou pořádány jinak. Že nejsou zabalené do staniolu a nejsou navoněné ruským parfémem. Ti, kdo s ním cestovali, říkají, že jeli proto, aby viděli a věděli, jaký je život tam. Ne proto, aby žili svůj život a jezdili do zoologických zahrad se dívat na opice. Pro takové paďoury jsou cestovní kanceláře fischery. On organizuje výpravy proto, aby účastníci žili a cítili život. Snad proto ponejvíce k stáru jezdí sám, protože život můžete hlavně prožít, když máte na jeho prožití čas.)
---------------------------------------------------------------------------------------------

Devadesátá léta se věnoval cestovnímu průmyslu. Autobusem do Bibione, lehátko, slunce, voda, autobus zpět. Někdy to samé letadlem do Řecka.

Sám si přitom započal hledat svá opravdová témata a ztvárňovat je fotoaparátem. Započal trávit dny s postiženými AIDS, s bezdomovci, s cirkusáky, s lidmi v posledním stadiu rakoviny. Dnes je držitelem několika významných cen z mezinárodních fotografických soutěží.

V současnosti píše a fotí pravidelně články pro hlavní české společenské magazíny. Velkou odezvu měla jeho přednáška uskutečněná v roce 2009 při příležitosti cestovatelského festivalu "Kolem světa".

Při své práci stíhá i pravidelně fotit pro tiskovou agenturu Mediafax, se svojí fotografií z Hradu se dostal jako Foto dne na hlavní stránky TV Nova.

Poslední (last but not least) jeho aktivitou je pravidelné vedení rubriky "Převážně nevážně" na jednom z největších cestovatelských serverů, na Orbion.cz.


Fotografická ocenění / Awards:        (zde)   
         
             
       Paris                               New York                           Los Angeles                   Santa Barbara, Kalifornie

Publikované články / Tearsheets:        (zde)
MF Plus, Xantypa, Lidé a Země, Deník Směr, Lidové noviny, Teplická revue, Zrcadlo
(výběr z článků publikovaných v poslední době naleznete ZDE)

 

Jeho fotografie se pravidelně zobrazují v titulech provozovaných společností Gawker Media, New York
(http://artists.gawker.com/5162531/radek-burda)

Výstavy / Exhibitions:

2009: Společná výstava s Afisphoto (Dvořáková, Fišer - 15ti násobní držitelé Czech Press Photo) na téma Povodně 2009 .
(záznam TV reportáže naleznete zde po kliknutí)2009: Kutnohorská fotogalerie (červen)2009: Londýn, galerie HO.ST. a následně pak Crane Kalman Gallery v Brightonu - v obou vystavena fotografie s názvem B.O. (červenec-září) - prodány tři kusy z limitované velkoplošné edice


Barack Obama, London

2008: kavárna Želví doupě, Mělník (únor)

2007: Výstaviště PVA Letňany, Praha (červen-srpen), Výstavní síň SÚJB Praha (září)

Galerie fotek / Photogallery:                     (zde)
fotografuje převážně v cizích krajinách, přesto je jeho ústředním tématem člověk obecně.
v poslední době ale začínají do jeho prací pronikat  i témata domácí.

otištěné fotografie zvlášť důležité pro autora naleznete ZDE
Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta