Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Trekking v horách

Fotogalerie:  Simien Mountains - Nejkrásnější hory Afriky

Pevné krystalické horniny na etiopském území se skládají z žuly a ruly a obsahují mnoho cenných příměsí. Část Etiopie byla kdysi mořem, takže se zde nacházejí i usazené horniny, hlavně vápno a pískovec, které byly později nalezeny v sopečném materiálu ve vrstvách nad starou krystalickou horninou. V některých místech déšť narušil novějších materiál a obnažil původní horninu. Následná eroze tohoto sopečného základu přinesla ony pro Simienské hory tak typické a dramatické výškové rozdíly; hluboké soutěsky a proti tomu zubaté skály. Simienky, jak jsou nazývány cestovateli, patří k nejkrásnějším horám Afriky vůbec. Ostatně v Etiopii je mnoho hor s výškami nad 4000 metrů (13000 stop) a nejvyšší bod Etiopie - Ras Dashen s výškou 4543 metrů (14901 stop) - je čtvrtou nejvyšší horou Afriky. Pro objevování těchto hor je důležité říci, že terény jsou převážně velmi jednoduché. Není potřeba být trénovaným horolezcem a přesto si tyto hory můžete dokonale užít. V Simienkách existuje několik kempů, které tvoří báječnou základnu pro vaše potulky a vždy budete překvapeni, jaké úžasné pohledy a průhledy do okolní krajiny se vám naskytnou. Snímky, obrázky z těchto hor vám zůstanou v paměti navždy.

Obecně první zastávkou je tábor Sankaber, jen pár kilometrů od posledního obydleného města Debark, který slouží jako “potravinová a odborná základna” pro výpravy. Nadmořská výška kempu je 3239 metrů (10600 stop) a cesta do něj vede převážně přes pěstební plochy. Od tohoto místa již návštěvníci mohou chodit po okraji propasti, kde mohou získat svůj první letmý pohled na velkolepé scenérie. Ze zvířat lze vcelku běžně spatřit endemický druh opic - paviány Dželada, a to nikoli jednotlivé kusy jak byste čekali, ale celé divoké tlupy. Kdo je ještě neviděl, bude ohromen. Čas od času se zde vyskytuje i etiopská liška, zvaná též Simienský šakal, ale ta se vyskytuje skutečně vzácně a daleko spíše ji máte příležitost uvidět v Bale Mountains, v horách a Národním parku téhož jména na jihu země. Nezapomeňme ale i na často zde přítomného kozorožce z řady Walia s nádherně zakroucenými rohy.

Názvy jako Geech, Chenek, Buait, Emet patří k dalším kempům, které cestovatelé po národním parku mohou využít, tyto kempy však již slouží jen těm, kteří budou po parku používat pouze vlastní nohy. Doufáme ale, že takových z vás bude většina, protože teprve u nich se skrývá to nejkrásnější, co Simien Mountains nabízí. Ostatně jsme tu kdykoli pro vás a připraveni vám připravit plán treků přesně podle vaší chuti a požadavků.Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta