Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Za animálními národy do Omo Valley

Jen v málo zemích světa se uchovala civilizace z úsvitu lidských dějin v tak dosud nezkažené a původní podobě. Kmeny jako Mursi, Bume, Hamer, Karo jsou díky svým svátkům a rituálům - jako je zejména barevné zdobení těla - něčím unikátním v našem tzv. civilizovaném světě.

Fotogalerie:  Lidé od řeky Omo

8.3 Za animálními národy do údolí
řeky Omo - 10 dní a 9 nocí

Den 1: Addis Ababa-Awassa. Návštěva sopečných kráterů a jezer, které tam vznikly - poblíž městečka Debre Zeit. Prohlídka dvojice jezer s názvy Abiyata a Shalla - hnízdiště plameňáků. Nocleh v hotelu.

Den 2: Awassa-Arba Minch (pestrobarevný trh lidí kmene Dorze). Ranní návštěva rybího trhu v Awasse. Přejezd do vesničky lidí kmene. Dorze poblíž Arba Minch. Prohlídka jejich tradičních obydlí z bambusových výhonků ve tvaru včelího úlu. Nocleh v hotelu.

Den 3: Arba Minch-Jinka (čtvrteční barevný trh v městečku Key Afer). Nádherné pohledy při sestupu do údolí Omo. Velké vzůstání teplot. Na trhu v Key Afer můžete spatřit lidi různých kmenů, jako jsou Ari a Bena. Nocleh v hotelu.

Den 4: Jinka-Mago-Mursi-Jinka. Exkurse za asi nejznámějším kmenem Mursi. Lidé kmene Mursi jsou známí vkládáním oněch pověstných disků do rtů, jako i svým zdobením těla. Udělejte si na tento výlet co nejvíce času a snažte se být co nejvíce v osobním kontaktu s těmito lidmi. Nocleh v hotelu.

Den 5: Jinka-Dimeka-Turmi. Přejezd do města Turmi za lidmi kmene Hamer, známými pro vlasové kreace vytvořené kaolinem smíchaným s máslem. Pokud budete mít štěstí, můžete se setkat i s místní tradicí, tzv. “bull jumping”-přeskakováním býků, která se občas provozuje při svatbě. Pokud se bude konat, určitě si nenechte ujít trh v městě Dimeka. Ubytování v turistickém hotelu.

Den 6: Turmi-Murulle-Turmi. Cesta po osadách lidí kmene Karo známých svojí jedinečnou kulturou zdobení těla. Návštěva vesnic Dus a Kolcho a Kngate, kde jsou lidé kmene Bume. Ubytování v turistickém hotelu.

Den 7: Turmi-Omorate-Turmi. Návštěva opevněných vesnic lidí kmene Dasenech a Geleb lidí, kam se dostaneme jen pomocí převozu místními loďkami přes řeku Omo. Ubytování v turistickém hotelu.

Den 8: Turmi-Erbore-Konso (pestrobarevný úterní trh v Konso). Vyjíždíme z centra údolí Omo a vracíme se zpět na hlavní cestu do vesnice Konso. Po cestě zastávka ve vesničce kmene Erboro, která má mnoho shodných kulturních tradic a zvyků s Oromo lidmi v Boreně. Ubytování je v Konsu v hotelu.

Den 9: Konso-Arba Minch. Dopoledne návštěva u místního krále v tradiční opevněné vesnici lidí kmene Konso. Ve večerních hodinách lodní výlet po jezeře Chamo spojený s návštěvou krokodýlího trhu a s pozorováním hrochů. Ubytování v hotelu.

Den 10: Arba Minch-Addis Ababa. Celodenní přejezd do hlavního města. Zastávka v “rastafariánské vesnici” v rušném městě Shashemene. Oběd u příjemného jezera Langano díky vodě neobsahující bilharzie i možnost koupání. Večer tradiční večeře a taneční show v jedné z nejznámějších restaurací. Odvoz na letiště.

 

Nezávazná objednávka fotozájezdu

Jméno:
Email:
Počet osob:
Termín:
Poznámka:
Potvrzovací kód:
Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta